Velocity216 Cycling Academy

ÇOK YAKINDA…

Kişiye/gruba özel (bireysel, arkadaş grubu, çalışma grubu, takım v.b.) olarak eğitim verilmektedir.

Başlanması gereken nokta ve takip edilmesi gereken süreç eğitmenimiz tarafından kişiye/gruba aktarılır. Eğitim süresi kişinin/grubun isteği süresince devam ettirilir.

Kişinin/grubun beceri öğrenim hızına ve beklentisine paralel hızda ilerlenir.

Talep edilen beceri (bisiklet sürme becerisi, trafikte güvenli sürüş, patikada güvenli sürüş v.b.) mümkün olan optimal sürede kişiye/gruba kazandırılır.

     Temel Eğitim

Bireye veya gruba bisiklet sürme, fren kullanımı, vites kullanımı, düşük eğimlerde iniş ve çıkışlar gibi temel beceriler kazandırılır.

Eğitime katılan birey veya grup temel eğitimi bitiminde bisikletin ana parçalarını, temel özelliklerini, bisiklet çeşitlerini öğrenmiş olur.

     Orta Düzey Eğitim

Seçilen bisiklet disiplinine göre (mtb, tur, yol) kullanılmasını, trafik eğitimini ve sportif açıdan bisikletin alanlarının tanıtılmasını içermektedir. Birey veya grubun ani fren kullanımı, ani vites değiştirme, yüksek eğimlerde çıkış ve inişler, tek el ile hareket kabiliyeti, engel geçişleri ve tüm becerilerin karmaşık olarak akıcı şekilde kullanım becerisi üzerine çalışmalar yapılır.

     İleri Düzey Eğitim

Özellikle yol/yarış bisikletleri alanında ileri düzey eğitimler verilmektedir. Bisikletin sportif olarak kullanılmasını ve yarış amaçlı bisikletin tanıtılmasını içermektedir. Birey veya grup yol bisikleti üzerinde duruşundan, pedal çevirme tekniklerine; kalp ritminden güç ölçerlerle çalışmaya kadar profesyonel bir bisiklet sporcusu kadar ileri seviye dersler almaktadır. Güç ölçerler kullanılarak bireyin gücü(FTP) test edilir ve aylık ilerlemesi izlenir.

 

Velocity216 Cycling Academy Başvuru Formu

Yukarı