├ťlkemize ‘Gran Fondo’ r├╝zgar─▒n─▒ getiren Velot├╝rk’├╝n ├çe┼čme serisinin ikincisi ge├žti─čimiz Pazar g├╝n├╝ yap─▒ld─▒. 683 k─▒sa ve 588 uzun ve 20 paraolimpik olmak ├╝zere toplam 1291 sporcunun kat─▒ld─▒─č─▒ rekor say─▒lara ula┼čt─▒. Parkur olarak ge├žen y─▒l─▒n ayn─▒s─▒ olan k─▒sa ve uzun etaplarda yol kalitesini ‘orta’ derece olarak tabir edebiliriz. Bu y─▒l uzun etap ile k─▒sa etap ayn─▒ anda start almay─▒p; uzun parkur sporcular─▒ start ald─▒ktan 45 dakika sonra k─▒sa parkur sporcular─▒ start ald─▒.

SONUÇLAR

Gran Fondo ├çe┼čme uzun parkura Velocity216 Cycling Team’den Murat K├Âr ve Mustafa Can ├çelik kat─▒ld─▒. Yar─▒┼č favorilerden biri olan Murat K├Âr i├žin ┼čanss─▒z bir ┼čekilde ├žok erken bitti. Tubular lasti─čin patlamas─▒ sonucu ka├ž─▒┼č grubundaki tak─▒m arkada┼č─▒m─▒z, yar─▒┼č─▒ b─▒rakmak zorunda kald─▒. Mustafa Can ├çelik ise 118’inci bitirerek ya┼č kategorisinde 45’inci oldu.

Pl. Bib Name Club Sx Cat Time Avg By cat.
118. 423 Mustafa Can Çelik Velocity216 Cycling Team M ELT 37:17,0 27,61 45
428
Murat K├Âr
Velocity216 Cycling Team M ELT

K─▒sa parkurda ise┬áVelocity216 Cycling Team’den 5 bisiklet├ži kat─▒ld─▒. Atilla Aydemir yar─▒┼č─▒n ba┼č─▒ndan ka├ž─▒┼č grubunda yer alarak, sprint fini┼činde ├žizgiyi 4’├╝nc├╝ ge├žerek Elit Erkek kategorisinde 2’inci olmay─▒ ba┼čard─▒.

Hakan Mahmuto─člu k─▒sa parkuru 46’─▒nc─▒ bitirerek Elit Erkek ya┼č kategorisinde 22’inci oldu. Elit Erkek ya┼č kategorilerine g├Âre di─čer sonu├žlar─▒m─▒z ise ┼č├Âyle oldu; Lokman Alt─▒n 46’─▒nc─▒, Mete G├╝ven ise 66’─▒nc─▒ oldu. Master Erkek kategorisinde yar─▒┼čan sporcumuz, Kas─▒m Ert├╝rk ise 55’inci olmay─▒ ba┼čard─▒.

Pl. Bib Name Club Sx Cat Time Avg By cat.
4. 1073 Atilla Aydemir Velocity216 Cycling Team M ELT 25:40,9 32,92 2
46. 1349
Hakan┬áMahmuto─člu
Velocity216 Cycling Team M ELT 30:15,4 31,25 22
92. 1439 Lokman Altın Velocity216 Cycling Team M ELT 36:25,2 29,25 46
143. 1480 Mete Güven Velocity216 Cycling Team M ELT 42:04,6 27,63 66
180. 1418 Kasım Ertürk Velocity216 Cycling Team M MST 46:13,0 26,55 55

T├╝m tak─▒m arkada┼člar─▒m─▒za ve kat─▒lan t├╝m bisikletsever arkada┼člar─▒m─▒z─▒ g├Ân├╝lden tebrik ediyoruz.

TOYOTA HYBRID K─▒sa Parkur (47km)

KADIN

Genel Klasman – Kad─▒n

1. Azize Bekar (Karaman Ekstrem Bisiklet ve Do─ča Sporlar─▒ Gen├žlik ve Spor Kul├╝b├╝)

2.┬á├ľzge┬áSe├žkin (Unicycle)

3. Bilge Ece Seyhan (Carraro)

 

Gen├ž Kad─▒nlar

1. Azize Bekar (Karaman Ekstrem Bisiklet ve Do─ča Sporlar─▒ Gen├žlik ve Spor Kul├╝b├╝)

2. Bilge Ece Seyhan (Carraro)

3. Bet├╝l┬áTezel (Bilgi ├ťniversitesi Bisiklet Kulub├╝)

 

Elit Kad─▒nlar

1. ├ľzge┬áSe├žkin (Unicycle)

2. Zeynep┬á├ľzcan (Yalova Ferdi)

3. G├Âlkem┬áFidan

 

Master Kad─▒nlar (35-44)

1. Do─ča┬á├çapano─člu (Mavi Karga Spor Kul├╝b├╝)

2. ─░rem Harika┬áT─▒k─▒ro─člu (Ferdi)

3. Sermin Kapucu (Rota 34)

 

Master Kad─▒nlar (45-54)

1. Meliha┬áElita┼č (Trakya Bisiklet ve Spor Kul├╝b├╝)

2. Yasemin Karateke (Bike İzmir)

3. Yasemin Çam (Ferdi)

 

Master Kad─▒nlar (55+)

1. Manuela┬á├ço┼čar (Ferdi)

2. Zeynep┬áAral (Ka├žkar Bisiklet)

3. Cana┬áOyman (Ala├žat─▒ Sal─▒ Bisiklet├žileri)

 

ERKEK

Genel Klasman – Erkek

1. Tayyip┬áY─▒ld─▒r─▒m (Ye┼čil Pedal SK)

2. Aris Stavrianos (Alfa Cycling Team)

3. Bar─▒┼č┬áPunar (Smyrna Train)

 

Gen├ž Erkekler

1. Tayyip┬áY─▒ld─▒r─▒m (Ye┼čil Pedal SK)

2. ├ľmer┬áG├╝l (Dost Bisiklet├žiler)

3. Canberk┬á┼×en (Trakya Bisiklet ve Spor Kul├╝b├╝)

 

Elit Erkekler

1. Bar─▒┼č┬áPunar (Smyrna Train)

2. Atilla Aydemir (Velocity216 Cycling Team)

3. İsmail Demir (Trakya Bisiklet ve Spor Kulübü)

 

Master Erkekler (35-44)

1. Goulielmos Sgourakis (Alfa Kalitheas)

2. Ozan┬á├ľzlem┬á(Trakya Bisiklet ve Spor Kul├╝b├╝)

3. ├ľzt├╝rk┬á├ľzya─čc─▒ (Ayy─▒ld─▒z Spor Kul├╝b├╝)

 

Master Erkekler (45-54)

1. Aris Stavrianos (Alfa Cycling Team)

2. Ilias Gemelos (Ferdi)

3. Cihat Yurtseven (Ferdi)

 

Master Erkekler (55-64)

1. Mustafa┬áSevin├žel (Polatl─▒ Bisiklet Grubu)

2. R.Hakan┬áEras (Tekirda─č S├╝leymanpa┼ča Belediyesi Gen├žlik ve Spor Kul├╝b├╝ Derne─či)

3. Polyzois Evangelopoulos (Pegasos)

 

Master Erkekler (65+)

1. Fatih Altan (Bozcaada Cycling)

2. Enis Korkmaz (Ferdi)

3. Ali Serdar Akgiray (Rota 34)

 

LAPIERRE Uzun Parkur (100km)

KADIN

Genel Klasman – Kad─▒n

1. Vasilliki Voutzali (HB Cycles)

2. Esin Yılmaz

3. İpek Onaran

 

Gen├ž Kad─▒nlar

1. Nagihan Arat (Mosso Ege Pedal Spor Kulübü)

 

Elit Kad─▒nlar

1. Vasilliki Voutzali (HB Cycles)

2. Esin Yılmaz

3. İpek Onaran

 

Master Kad─▒nlar (35-44)

1. Vesile Yılmaz Anatca (Günah Çukuru)

2. Coraline Chapatte (Accell Bisiklet)

3. Abide Çamlıbel

 

Master Kad─▒nlar (45-54)

1. Didem┬áDo─čruol (Enka)

2. Filiz┬áGentric (Galatasarayl─▒ Sporcular Derne─či)

3. Olga Onur

 

Master Kad─▒nlar (55+)

1. Wendy Fallon-Williams

2. Nurten Karpat (Ferdi)

 

ERKEK

Genel Klasman – Erkek

1. G├Âkhan┬áUzunta┼č (Ayd─▒n Bisiklet)

2. Turgay Germen (Accell Bisiklet)

3. Rahmican Balcı (Carraro Parkur Bisiklet Spor Kulübü)

 

Gen├ž Erkekler

1. Melikgazi┬áAra├ž (Carraro)

2. Esat Ceylan (Carraro)

3. Ozan Yavuz (Ferdi)

 

Elit Erkekler

1. G├Âkhan┬áUzunta┼č (Ayd─▒n Bisiklet)

2. Rahmican Balcı (Carraro Parkur Bisiklet Spor Kulübü)

3. Cengiz Güner

 

Master Erkekler (35-44)

1. Turgay Germen (Accell Bisiklet)

2. Ercüment Boran (Petkim Spor Kulübü)

3. Yunus Yetkin (Aytemiz Alanyaspor)

 

Master Erkekler (45-54)

1. Mutlu┬áEr├ževik (Nashira)

2. Murat┬áEn├ž (Fiberli Antalyaspor)

3. Hakan┬á┼×en├Âz (Alanya Bisiklet Performans Spor Kul├╝b├╝)

 

Master Erkekler (55-64)

1. Ali Rıza Fırıncı (Nashira Cycling Club)

2. Davut┬áMutafo─člu (U┼čak Team)

3. Cemal Akyel (IGR.cc)

 

Master Erkekler (60+)

1. Y├╝ksel┬áK─▒l─▒├ž (─░stanbul Triatlon Klub├╝)

2. M├╝nir┬á├ľner (Pamukkale Bsiklet Dernegi)

3. Paul Bollam