Omloop Het Nieuwsblad 2018 (25 Şubat)

Bahar Klasikleri başlasın! Baharın müjdeleyicisi olan ‘Bahar Klasiklerini’nin ilki Omloop Het Nieuwsblad bu yıl 25 Şubat’ta Gern şehrinden başlıyor.

 

Geleneksel bahar klasikleri Gent’den start aldı. Hızlı bir başlangıçtan sonra günün kaçış grubunun oluşması uzun sürmedi. Cofidis takımından Michael Van Staeyen ve Kenneth Van Bilsen, Katusha-Alpecin’den Marco Mathis, Odapot takımından Brian Van Goethem, Spor Vlaanderen-Baloise’den Edward Planckaert, Fortuneo- Samsiç takımından Michael Svendgaard, Veranda’nın Willems Crelan’den Dries De Bondt ve WB Aqua Project Veranclassic’den Ludwig De Winter’dan oluşan 8’li grup oluştu. Kısa bir süre sonra Bora-Hansgrohe’den Aleksejs Saramotinsve Roompot takımından Tim Ariesen de bu 8’li kaçış grubuna katılarak 10’lu kaçış grubu halini aldılar. Peloton ile kaçış grubu arasındaki fark 5 dakikaya kadar çıktı. Arnavut kaldırımlı yollar ve kısa Leberg tırmanışı, günün açılış zorluklarını temsil etti.

Tırmanış pelotona çok fazla zarar vermese de daralan yol pelotonu parçalamaya yetti. AG2R takımından Zdenek Stybar ve Silvan Dillier, BMC’den Stefan Kung, Trek-Segafredo takımından Boy Van Poppel, Katusha-Alpecin’den Viacheslav Kuznetsov ve Mitchelton-Scott takımından Chris Juul Jensen’den oluşan grup haline geldi. Daha sonra AG2R takımından Oliver Naesen, Lotto Soudal’dan Tim Wellens, FDJ’den Arnaud Demare, Sunweb takımından Michael Matthews, LottoNL-Jumbo’dan Armund Jansen ve Sport Vlaanderen-Baloise’den Dries Van Gestel tarafından küçük bir grup daha oluştu.

Son 2,5 kilometreye girilirken Astana Pro Team’den Michael Valgren atak yaparak gruptan kendini kurtardı. Gruptakilerden ‘hadi çalışalım’  bakışlarına kimse cevap vermedi ve Michael Valgren arayı açtı. Artık yakalanamaz durumdaydı ve nitekim finiş çizgisini ilk geçen isim Astana Pro Team’den Michael Valgren oldu. İkinci Team Sky’dan Lukasz Wisniowski olurken, üçüncü EF Education First-Drapac  takımından Sep Vanmarcke oldu.

  1. Michael Valgren – Astana Pro Team 4:50:14
  2. Lukasz Wisniowski – Team Sky 00:12″
  3. Sep Vanmarcke – EF Education First-Drapac 00:12″

About Author

hakan özdemir
demirfx


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir