RockBros Port Bagaj (Yol ve dağ bisikletleri için)

Yol ve dağ bisikletleri ne kadar tur için üretilmemiş olsa da bazen uzun tur yapmak istenebiliyor. Bu gibi durumlarda RockBros port bagajı alternatifleriniz arasına almanızı tavsiye ederiz.

Standart sele borusu bağlantılı port bagaj demirleri 9kg’a kadar kapasiteye sahip oldukları yazıyor. Fakat 5kg’dan fazlasını tavsiye etmiyoruz. Çünkü bozuk yollarda ve çukurlarda gevşeme yapıyorlar veya sele borusuna zarar veriyorlar ya da sağa sola hareket edebiliyorlar.

DSC_8167_zps763418db

RockBros port bagajda ise taşıma kapasitesinin 25 kg olduğunu yazılmıştır. Biz 7-8 kg’lık bir yük ile test ettik. Gayet başarılıydı ve memnun kaldığımızı belirtebiliriz. Denememekle beraber eğer doğru montaj yapılırsa 15kg’a kadar bir problem çıkarmayacaktır diye düşünüyoruz. Montaj sonrası sağa sola aşağı ve yukarı sert bir şekilde zorladık ve gerçekten hiçbir oynama yapmadı.
Özellikle kadro bağlantısı olmayan bisikletlerde, tek noktadan sabitlendiklerinden, bu rijitliği bulmak imkansız. Bu da doğal olarak kapasitelerinin düşük olmasına neden oluyor.

Fiyat ve İçerik

Ürün Çin menşeilidir. Dolayısı ile Uzak Doğu veya Ebay üzerinden alınabilir. Fiyatı ise yaklaşık 36usd gibi bir fiyata alınabilir. Paket içeriği ise;

  • Port bagaz ana gövdesi
  • Arka çatala monte edilmek üzere bacaklar
  • Yan koruma demirleri
  • Çizilmeye karşı kauçuk padler
  • Montaj vidaları
  • Kedi gözü

ROCKBROS-Rack-Bicycle-Bike-Rear-Rack-Carry-Carrier-Seatpost-Mount-Quick-Release-Shelf-Max-25KG-Disc

Dezavantajı

Bu ürünün tek dezavantajı, heybe için yanlarda salınan demirlerin çok çok kısa olması. Bu yüzden uzun heybeler üzerinde maalesef stabil durmuyor. Ya bu demirleri uzatmak gerekiyor ya da heybeyi kısaltmak.

Sonuç olarak; bu ürünü Velocity216 test ekibi olarak 🙂 kesinlikle tavsiye ediyoruz. Ayrıca kedi gözü şık bir detay olmuş. Yanında gelen kauçuklar ile sabitlendiğinde kadroya hiç zarar vermiyor ve çizmiyor. Bisikletlerimiz bizim herşeyimizdir ve çizilmesini istemeyiz, bu yüzden port bagaja hep çekimser bakmıştık. Söktüğümüzde ilk baktığımız şey bu olmuştu . 🙂

Yol bisikleti üzerinde nasıl duruyor, bir kaç da foto ekleyelim.

IMG_3365

IMG_3502

Bunlar ise üreticinin ürün görselleridir.

DSC_8167_zps763418db

DSC_8177526F672C_zpsc1d6ab21

DSC_8174_zpsc8607533

DSC_8178_zpsbea63313

 

About Author

hakan özdemir
demirfx


« Previous Post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir