Sponsor olmak ister misiniz?

Yeşil bir çevre ve daha küçük karbon ayak izleri için ülkeler ulaşımda artık bisiklete daha fazla yer vermek istemektedirler. Şimdiye kadar bunu tam anlamı ile 20’ye yakın kent başardı. Diğerleri de bu hedefte yol alıyor. Ülkemizde de durum farklı değil. Artık etrafta eskiye göre çok daha sık bir bisikletliye rast gelebiliyoruz. Yerli bisiklet markaları her geçen gün büyüyor ve sayıları artıyor. Bisiklet yarışları dünyada spor yayınları arasında Futbol ve F1’den sonra gelen en çok izlenen dallardan biri olmuştur.

Aktivitelerimizi ve tanınırlılığımızı arttırmak amaçlı sosyal sorumluluk projelerine imzalar atıyor, sosyal medyada ön planda duruyor, spor camiasının takip ettiği mecralarda(strava, bisiklet dergisi…vb) görünmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca Bisiklet Fedarasyonunun, belediyelerin ve özel kuruluşlarının düzenlendiği yarışlara katılıp, Velocity216 Bisiklet Takımı’nın adının bilinirliğini, marka değerini arttırmayı hedefliyoruz.

Her yıl birçok yarışa katılıyor, formamızı ve üzerindeki firmaları gururla sergiliyoruz. Yarışlarda başarılar elde ederek podyumda yine formamızı ve firma bayraklarını gururla dalgalandırıyoruz. Başarılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 

Yol bisikleti ile birlikte bisikletçilerin neredeyse tamamı Strava dünyasına da adım atar. Strava, temel olarak bir spor aktivitesi kayıt programıdır. Bisikletçiler arasında dünyada en popüler olan programdır. Telefonunuzun veya yol bilgisayarınızın GPS’inden aldığı konum bilgilerini ve sensorlerden aldığı bilgileri (Nabız, pedal çevirme hızı vs. ) kaydeder, harita üzerinde rotanızı çizer ve profil sayfanızda takipçileriniz görmesini sağlar.   Takım olarak her birimizin de birer Strava hesabı bulunuyor ve aktif olarak kullanıyoruz. Takipçilerimizin toplamı yaklaşık 500 kişi civarındadır. Strava grup sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Bisikletforum.com adı ile Türkiye’nin en büyük bisiklet forumu olan, günde 5 bin kişi tarafından ziyaret edilen ve 500.000 sayfa okunan siteyi aktif olarak kullanıyoruz. Teknik konular, antrenmanlarımız, turlarımız, ürün incelemeleri üzerine yazılar yazıyor ve bisiklet kullanıcılarına destek olmaya çalışıyoruz. Bu sayede Velocity216 adını her yerde duyurmayı ve bilinirliğini artırmayı hedefliyoruz. İlgili konu başlığına buradan ulaşabilirsiniz.

Bunların yanında takıma ait Instagram(1.000 takipçi), Facebook(1.500 takipçi), Twitter, Youtube hesaplarını daha aktif kullanmaya başladık. Web sitemizi bitirmiş olup, kendi forum çalışmamız devam ediyor. Sosyal medya adreslerimize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Yeni ve istekli bu güce kayıtsız kalmayın…

Neden SPONSORLUK?

• Sosyal medya sayfalarımızda, video çekimlerimizde, web sitemizde, formamızda ve katıldığımız yarışlarda siz de yer alın,
• Hazırladığınız reklamları ve sosyal medya gönderilerini tüm mecralarda paylaşalım,
• Markanızın bisiklet sporuna vereceği katkı ile sporcuların ve spora değer verenlerin kalbini kazanın,
• Toplumun markanıza pozitif yaklaşımını artırın,
• Yaklaşık 33 bin bisiklet sporcusuna ve ailelerine hitap edin,
• Vergi avantajı

  • SPONSORLUĞUN AVANTAJLARI

Sponsor adayı firmaların en çok sorduğu soruların başında ‘sponsorluk miktarının vergi indirimine tam olarak ne kadar yansıyacağı’ konusudur.
Sponsorlar gelir ya da kurumlar vergisi beyannamesini doldururken sponsorluk harcamalarını yasal defter kayıtlarında gider olarak gösterecektir ve bu giderler faaliyet giderlerinden olmadığı için defter kayıtlarına kanunen kabul edilmeyen gider olarak alt başlık altında yazılacaktır. Dönem içerisinde gider olarak yazılan tutar gelir vergisi ve kurumlar vergisi beyannamesinde beyan edilen kazanca kanunen kabul edilmeyen gider olarak eklenecek, arkasından aynı beyannamede indirim konusu yapılarak vergi matrahı bu ölçüde azaltılacaktır.

Örneğin;
Kurumlar Vergisi oranı 01.01.2006’dan geçerli olmak üzere %20’dir.
Amatör bir branşa 100 bin TL oranında nakdi sponsor olan bir limited şirketdüşünelim. Bu şirketin 300.000 TL kazanç beyan ettiğini düşünürsek
100.000 TL sponsorluk giderinin tamamı vergi indirimine girecek ve kurum
100.000 TL gelir üzerinden % 20 si olan 20.000 TL kurumlar vergisi ve
100.000-20.000=80.000X%15=12.000 TL kurum stopaj vergisi ödemeyerek
100.000 TL’lik sponsorluk desteğinin 32.000 TL’sini vergi olarak geri almış olacaktır.

Gelir vergisi mükellefleri için de vergi avantajı aynı tutarda olacaktır. Şayet aynı mükellef kurum amatör spor kulübüne 300.000 TL sponsorluk desteği verseydi bu takdirde beyan edeceği vergi matrahı (sıfır) olacak, bunun yanında 96.000 TL vergi avantajı sağlayacaktı.

Detaylı bilgiler ve sözleşme örneği için buraya bakabilirsiniz.

 

Hem marka tanınırlığı artmış olacak, hem sponsorluğa verdiği miktarı %100’ün üzerinde geri almış olacak, hem de sponsor firmanın kasasından %80 oranında parası resmi olarak nakit olarak çıkmış(kazanılmış) olacaktır.

 

Siz de bize destek olmak ve marka tanınırlığınızı artırmak için bize sponsor olmak ister misiniz?

 

İLETİŞİM