Hakkımızda

Velocity216 Bisiklet Takımı ciddi ve periyodik antrenman sistemiyle kendisi amatör, ruhu profesyonel bir İstanbul takımıdır.

Velocity216 Bisiklet Takımı, Maltepe Velodrom’da Evren Özbilen, Fatih Tepeköy ve Şevket Özer tarafından 2015 yılının Temmuz ayında performansa dayalı antrenman grubu olarak kurulmuştur. Periyodik ve istikrarlı antremanları ile kısa sürede şu anki kemik kadrosuna ulaşmış olup toplamda 25 üyesi olan, üye sayısı yerine performansı arttırmayı hedefleyen bir takım haline gelmiştir.

Velocity216 ismi nereden geldi onunla başlayalım. Velo, Fransızca’dan Türkçe’mize giren velespit kelimesi gibi,  Fransızca’da ve bazı Latin kökenli dillerde bisiklet manasına gelmektedir. City kelimesi İngilizce’de şehir manasında kullanılır. 216 da bildiğiniz gibi İstanbul Anadolu yakası telefon kodudur. Şimdi hepsini birleştirdiğinizde Anadolu yakası şehir bisikleti takımı diyebilirsiniz. Bir de işin bilimsel tarafı var; fizikte ‘velocity’, hız manasında kullanılmaktadır. Aslında kelimelerin anlamı değil, bir araya geldiğinde ne anlaşıldığı daha önemlidir. Velocity216; yol bisikleti, hız, antrenman ve birlikteliği ifade etmektedir.

Özellikle İstanbul’daki performans grubu eksiğini gidermek amacıyla kurulduğundan zorlu ve uzun antrenmanları hedeflemiştir. Türkiye Bisiklet Federasyonu yarışlarını ve diğer özel yarışları hedefleyen Velocity216 Bisiklet Takımı, kendilerini kısaca “Profesyonel Ruhlu Amatör Bisiklet Takımı” olarak ifade etmektedir.

Sponsor görüşmelerimiz hala devam ediyor. Siz de bize sponsor olmak istemez misiniz?