HAKKIMIZDA

Velocity216 Bisiklet Takımı ciddi ve periyodik antrenman sistemiyle kendisi amatör, ruhu profesyonel bir İstanbul takımıdır.

Velocity216 Bisiklet Takımı, Maltepe Velodrom’da Evren Özbilen, Fatih Tepeköy ve Şevket Özer tarafından 2015 yılının Temmuz ayında performansa dayalı antrenman grubu olarak kurulmuştur. Periyodik ve istikrarlı antremanları ile kısa sürede şu anki kemik kadrosuna ulaşmış olup toplamda 25 üyesi olan, üye sayısı yerine performansı arttırmayı hedefleyen bir takım haline gelmiştir.

Velocity216 ismi nereden geldi onunla başlayalım. Velo, Fransızca’dan Türkçe’mize giren velespit kelimesi gibi,  Fransızca’da ve bazı Latin kökenli dillerde bisiklet manasına gelmektedir. City kelimesi İngilizce’de şehir manasında kullanılır. 216 da bildiğiniz gibi İstanbul Anadolu yakası telefon kodudur. Şimdi hepsini birleştirdiğinizde Anadolu yakası şehir bisikleti takımı diyebilirsiniz. Bir de işin bilimsel tarafı var; fizikte ‘velocity’, hız manasında kullanılmaktadır. Aslında kelimelerin anlamı değil, bir araya geldiğinde ne anlaşıldığı daha önemlidir. Velocity216; yol bisikleti, hız, antrenman ve birlikteliği ifade etmektedir.

Özellikle İstanbul’daki performans grubu eksiğini gidermek amacıyla kurulduğundan zorlu antrenmanları ve uzun turları hedeflemiştir. Eylül 2015’te Velotürk Gran Fondo Uzun Etap yarışı ile başlayan maceraları, Ekim ayında Edirne Cumhuriyet Bayramı 7. Yol Bisiklet Yarışı ile devam etmiştir. Bu yıl ise Türkiye Bisiklet Federasyonu yarışlarını ve diğer özel yarışları hedefleyen Velocity216 Bisiklet Takımı, kendilerini kısaca “Profesyonel Ruhlu Amatör Bisiklet Takımı” olarak ifade etmektedir.

Grand Tour Cycling Club (GTC2) adı altında kurdukları alt kulüple özellikle hafta sonları, 150 km ve üstü, performansa dayalı uzun turlar yapmaktadır. Bunun yanında çeşitli sosyal projeler ve yarışlar düzenlemektedir. Konya Torku Şekerspor Bisiklet Takımı’nın kapatılmasından hemen sonra “Onlar İçin Biz Sürelim” etkinliğine verdiği destek ve organizasyon yeteneği ile adından söz ettirmiştir. Geçen ay tamamlanan ve dört hafta süren Velodrom Şövalyeleri adındaki ilk amatör pist yarışları serisi ile amatör bisikletçilerin kendi aralarında performanslarını test etmelerinde ve mücadeleye bağlı dostlukların kurulmasında ön ayak olmuştur. Velodrom Şövalyeleri’nin ikinci serisi için hazırlıklarını sürdürmektedir.  Ayrıca Velocity216 Bisiklet Takımı’nın “Küçük Pedallar” adında Çocuk Esirgeme Kurumları’na bağlı yuvalardaki spora ve bisiklete istekli çocuklarımızın tespitinden sonra öncelikle velodromda yol bisikleti eşliğinde yapılacak periyodik antenmanlarla gelecek için sporcu bireyler yetiştirmek gibi yakın gelecekte başlayacak sosyal projeleri bulunmaktadır.

Sponsorlarımız
Bu sene formalarımız Sora Tekstil sponsorluğunda temin ediliyor. Yeni sezon öncesinde 2017 formalarımız ile fotoğraflarımızı paylaşmak için biz de en az sizler kadar heyecanlıyız.
Ayrıca web sayfamızın hosting hizmeti ve diğer bazı giderlerimiz Türkiye’nin en büyük Huyndai marka otomobil forumu www.hyundaiclubtr.com  tarafından karşılanıyor.
Sponsor görüşmelerimiz hala devam ediyor. Siz de bize sponsor olmak istemez misiniz?

 

 

 

Yukarı