Velocity216 Bisiklet Takımı’nın organize ettiği, bisikletseverlerin sosyal aktivitelere katılımlarının arttırılmasının yanı sıra mücadele ruhunu korumak ve velodrom farkındalığı yaratmak gibi çeşitli getirileri hedefleyen Maltepe Velodrom’da gerçekleşen Velodrom Şövalyeleri No.1‘de kıyasıya mücadelenin yaşandığı güzel bir arkadaşlık ortamı oluşturulmuştur. UCI(Union Cycliste Internationale/Uluslararası Bisiklet Birliği)’ın halihazırda kullandığı bireysel pist takip yarışı model alınarak, seyir zevkini arttırmak amacıyla mesafe 4000metre’den 2800metre’ye düşürülmüştür. Herkese açık ve ücretsiz bu etkinlikte İstanbul’un çeşitli semtlerinden, bireysel ve bisiklet takımlarından/gruplarından oluşan toplam 54 amatör bisikletçinin katıldığı, her Pazar olmak üzere 4 hafta süren ve tatlı rekabet ortamının oluştuğu turnuvada, her hafta kura ile eşleştirilen sporcular bireysel performanslarını sergilediler.

Uğur Demir, İbrahim Köroğlu ve Murat Kör’den oluşan üç Velocity216 Bisiklet Takımı’ndan olmak üzere toplam 54 sporcunun katıldığı mücadelelerde, ilk iki hafta elemeleri sonunda toplam 18 sporcu bir üst tur olan üçüncü hafta çeyrek finallere çıkma hakkı kazandılar. 3. Hafta Çeyrek Final’ler sonunda ise 8 sporcu 4. Hafta Yarı Final ve Final mücadelelerine vize almış oldular. Velocity216 Bisiklet Takımı’ndan İbrahim Köroğlu ve Murat Kör’ün de bulunduğu 6 sporcu(şövalye) önce kura sonucu eşleşerek bireysel takip mücadelesine katılmış ve Velocity216 Bisiklet Takımı’ndan Murat Kör, Scott TR Takımı’ndan İrfan Türetgen ve bireysel katılan Adam Herndon final mücadeleleri için vize almışlardır. Finallerde ise 4000metre bireysel zamana karşı mücadeleri sonucunda Velocity216 Bisiklet Takımı’ndan Murat Kör, en yakın rakibi Scott TR Takımı’ndan İrfan Türetgen’in sadece 1 saniye önünde bitirerek Velodrom Şövalyeleri No.1 Şampiyonu olmuştur. ikinci Scott TR’den İrfan Türetgen olurken, üçüncü ise bireysel yarışan Adam Herndon olmuştur.

IMG_0769(1)

No Ad/Soyad Süre
1 Murat Kör (52) 05:45:71
2 İrfan Türetgen (10) 05:46:76
3 Adam Herndon (1) 06:01:20

Velocity216 Bisiklet Takımı olarak periyodik velodrom antrenmanlarımızın meyvesini almamız bize haklı gurur yaşatırken, Murat Kör arkadaşımızı birkez de buradan tebrik ederiz.

IMG_4836

Genel Klasman Zaman & Puan Durumu (Erkek)

vs_sonucc

* Ek Zaman Kriterleri: K.O ile bittiği için K.O zamanına +3 dakika, gelmeyen şövalyelere ise +8 dakika eklenmiştir.

** Puanlama Sistemi: Zaman farkı: 1 Puan, K.O: 2 Puan

*** Eşleştirme Sistemi: Üst tura çıkanların sayısı tekil sayı(örneğin 3, 5, 7, 9…vb) ise, elenenler arasında öncelikli puan sonra süreye bakılarak en iyi dereceli şövalye bir üst tura çıkmaya hak kazanır.

IMG_4978

Maltepe Dolgu Alanı Sorumlu Müdürü Zafer Bey’e Velodrom Şövalyeleri No.1’de bizlere göstermiş olduğu destek ve katkılarından dolayı teşekkür ederiz.